Dokonale ošetřená bazénová voda

Postavit na zahradě bazén je jednoduché. Stačí pouze dostatek místa, zarovnat plochu, roztáhnout bazén a napustit jej vodou. Ale péče o bazén už tak snadná není. Pokud chcete, aby Vám celé bazénové zařízení dobře sloužilo a Vy a Vaše rodina jste si mohli bez starostí užívat vodních hrátek a radovánek, tak je nutné se o celé zařízení a hlavně o bazénovou vodu dobře a pravidelně starat.

mořská sůl

Pravidelnou péčí se rozumí, že opravdu každý týden zkontrolujete bazénovou vodu za pomocí testeru, abyste zjistili, v jakých hodnotách se pohybuje obsah chloru ve vodě a samozřejmě hodnoty PH vody. Dodáváte tedy do bazénové vody dostatek chloru, stabilizujete PH, pokud máte tvrdou vodu, tak dodáváte změkčovač vody, můžete preventivně dodávat i algicid proti řasám.

Ošetřovat bazénovou vodu lze i jiným způsobem než jen chlorovými přípravky. Pokud je například Váš bazén vybaven salinizační jednotkou můžete ke stabilizaci bazénové vody využívat i mořskou sůl, která se díky elektrolýze probíhající v salinizační jednotce mění na chlor a dezinfikuje bazénovou vodu stejně dobře jako chlorové přípravky, ale bez silného chemického zápachu, který vydává chlor a ještě k tomu zdravěji.

sůl mořská

Mořská sůl je vhodná hlavně pro plavce s citlivou pokožkou. Jistě znáte blahodárné účinky mořské vody, a právě proto je tato sůl tak skvělým pomocníkem jak pro dezinfekci vody, tak pro pokožku plavců. Kromě toho, že ji lze využívat za pomocí salinizační jednotky, můžete také tohoto skvělého pomocníka využít k tak zvaným solným koupelím i bez salinizační jednotky. Lze ji rozpustit i jen tak v bazénové vodě.

Každopádně při využívání mořské soli ke stabilizaci bazénové vody, musíte ještě častěji kontrolovat PH vody, protože elektrolýza probíhající v salinizační jednotce samovolně zvyšuje hodnoty PH. Proto nezapomeňte přibrat i PH minus a samozřejmě zásobu testerů.