Různé typy zahradních úprav

Zvelebit zahradu není zas tak složité, jako se to na první pohled může možná zdát. Často není potřeba dělat žádné složité, a hlavně drahé úpravy. V mnoha případech je tomu právě naopak. I tak se ale troše té dřiny nevyhnete.

dřevěný zahradní nábytek

Dokonalý trávník

Prvním krokem, jak udělat z vaší trochu zanedbané zahrady snový parčík, je zastřižení trávníku. Ovšem ne pouze ledabyle, jako vždycky, ale pořádně. A hlavně často. Je důležité, aby byl travnatý porost v pravidelných intervalech zkracován. Vypadá to lépe a tráva to má ráda. Nezkracujte ale pouze plochu, kam se dostanete sekačkou. Investujte tisícovku nebo dvě a kupte si křovinořez, se kterým budete moci pracovat i na místech, kde to se sekačkou nejde. To znamená hlavně v těsné blízkosti domu, plotu nebo stromů.
zimní zahrada u domu

Jezírko

Trávník bychom tedy už měli. Přichází čas vytvořit na zahradě nějaký monument. Ten může mít celou řadu podobo. Hodně lidí staví z kamení různé mohyly, ale stejný nebo i lepší efekt bude mít i malé jezírko. Navíc vodní plocha na zahradě nemusí fungovat pouze jako ozdobný prvek, ale v takovém rybníčku se můžete v parném létě navíc i zchladit. Na rozdíl od mohyly, kterou může vybudovat prakticky kdokoliv, je tvorba jezírka přeci jen trochu náročná. Zvláště to platí v případě, pokud v něm chcete mít i ryby.

Posezení

K čemu by byla zahrada, kdybyste si na ní nemohli jednou za čas trochu odpočinout, třeba i s přáteli. K tomu je vhodné mít venkovní posezení. Pokud vám nevadí plácnout se přes kapsu, můžete si koupit pergolu nebo ještě lépe altán. Zastřešení rozhodně vždy přijde vhod. A to jak před otravnými slunečními paprsky, tak i jako ochranná bariéra proti dešti. Posezení však můžete vytvořit i bez střechy. Stále je však nutné vybrat správný nábytek. K těmto účelům je nejlepší ratanový nábytek, ale chcete-li šetřit, můžete si vybrat kovové, respektive plastové posezení. I plast může vypadat na zahradě dobře.