Děti a jejich zábava

Děti, máte je rádi? Setkávám se s mnoha rozdílnými názory na děti a jejich výchovu. V dnešní době se také mnohem více setkávám s názorem, že je lepší mít nejdříve kariéru a dítě mít třeba až ve čtyřiceti letech nebo raději vůbec. Nebo se setkávám s případy, kdy si lidé pořídí dítě jen jako módní doplněk, protože je to přece in.

Děti venku

Ani s jedním tímto názorem nesouhlasím. Pracuji jako učitelka v mateřské škole a děti nadevše miluji. Někteří rodiče se o děti ale vůbec nezajímají, neptají se jich co ve školce dělali, jak si užili den, ale také, když je ráno přivedou tak ani neví co mají na sobě, jelikož si děti vybrali oblečení úplně samy bez jejich dohledu, zda mají vše. Také se setkávám s přecitlivělými rodiči, kteří děti příliš hlídají, nedovolí jim mnoho aktivit a nenechávají jim příliš prostoru na jejich vyjádření a samostatnost. Vše je potřeba brát přiměřeně, nechat dětem volný prostor na vyjádření, vést je k samostatnosti, učit je jak manuální schopnosti tak vědomostní, ale také jim dát hranice, vysvětlit jim, co je moc a proč toto nemohou dělat. Je také důležité s dětmi komunikovat a ptát se jich na prožití dne ve školce, ptát se jich co by rádi dělali a co mají či nemají rádi.

Malé dítě
Malé děti si nejraději hrají, tak proč toho nevyužít a nezařadit do dne i výukové hry, během kterých se děti naučí něco nového, získají nové informace stylem, který je nebude nudit, ale bude to pro ně zábava a spíše si něco zapamatují. A je také vhodné trávit čas venku, obzvlášť nyní, kdy nám začalo jaro a venku je krásně, pro děti je to velmi výhodné, být na čerstvém vzduchu a užívat si hraní venku ať už na zahradě nebo na hřišti. Tak šup, běžte do sklepa pro motorku, kolo nebo koloběžku a jeďte s dětmi na hřiště nebo si jděte na louku natrhat první jarní květiny do vázy, uvidíte jak budou spokojeni a pro vás bude bonus, jejich větší únava a dřívější spánek.