Moderní svícení je levné svícení

Nejste jediná domácnost, která je rozčarována, když jí přijde roční vyúčtování za spotřebu elektrické energie. Ceny se každoročně navyšují a naši spotřebu nemůžeme věčně snižovat. I když už jste doma nahradili celou řadu spotřebičů za energeticky úspornou variantu, pořád to ještě není dostatečné.

čuník na peníze

Zaměřte se na malé záškodníky
Ačkoliv se vám to na první pohled nemusí zdát zřejmé, velkou škodnou v rodinném rozpočtu jsou žárovky. Tedy především starý typ žárovek, který spotřebovává mnoho elektrické energie jen na to, aby se zahřály a vyzařovaly teplo. Ale co potřebujeme od žárovek? Aby produkovaly ne teplo, ale především světlo! Projděte se bytem nebo rodinným domem a prohlédněte si, kde všude zbytečně platíte při každém rozsvícení. Starý typ žárovek je třeba co nejdříve nahradit za nový . A nejedná se jen o výměnu hlavních světelných zdrojů, jakou jsou lustry. Nesmíte zapomenout ani na doplňkové zdroje světla. Pečlivou výměnou starých typů svítidel za nové, moderní, se vám ročně podaří ušetřit nemalá částka.

červená vlákna

Pravidla pro výběr
Nejen výkon nového typu zářivek je při jejím výběru hlavním kritériem. Důležitý je i úhel rozptylu světla, nebo barva světla. Nový typ zářivek už nemusí svítit všemi směry, ale můžete si je uzpůsobit, podle jejich účelu. Osvětlení jídelního stolu, nebo jednotlivých polic vyžaduje cílený zdroj světla v určitém úhlu. S novým typem zářivek si jej můžete zvolit. Co se barevné škály týká, tak postačí základní rozlišení na teplé a studené odstíny světla. Ty teplé oceníte více v místnostech, kde toužíte po odpočinku. V obývacím pokoji, nebo v ložnici. Ty studené lépe využijete tam, kde pracujete. V garáži či dílně, u kuchyňské linky, nebo v pracovně.

A jeden tip navíc! Nové typy zářivek mají i funkci, která umožní ztlumení světla!