Můžeme být šťastné, když si dopřejeme vlastní klid

  • Jsme neustále zahlceni nějakými starostmi a denními úkoly, že už ani neumíme být šťastné a mít radost ze života. Zapomínáme na sebe, na vlastní štěstí a duševní pohodu. Ve všem tom shonu si ani neuděláme čas samy na sebe, abychom se uvolnily a dopřály si to, co skutečně naše mysl i tělo potřebuje, abychom se cítily šťastně. Některá z nás už to ani neumí a zapomíná se starat o své duševní zdraví. Díky těmto několika krokům máte cestu ke šťastnějšímu životu otevřenou.

žena u moře.jpg

  • Pobyt v přírodě.Na každého mají ty pravé blahodárné účinky pobývání mimo město někde v klidnějším prostředí. Nejlepší na duševní pohodu je přímo příroda, a tím může být myšlen park, louka nebo les. Každá si musíme najít to správné místo, kde je nám nejlépe. Pro šťastnější život nám postačí pravidelně v přírodě pobýt a pozorovat krajinu kolem, zcela vypnout a uvolnit. K tomu postačí pro začátek třeba jenom vzít si knížku a deku na nějaké oblíbené místo.
  • Pohyb a sport.Jakýkoli pohyb je ten nejlepší lék na duševní nepohodu. Nemusíme být sportovně založené, abychom se věnovaly nějakému sportu nebo jenom intenzivnějšímu pohybu. Na veškeré výmluvy musíme zapomenout, pokud skutečně chceme pro sebe něco udělat. Mnoho času vám to navíc nezabere, protože i menšího pohybu můžeme dosáhnout kdykoli během dne. Chození po svých do práce nebo na nákup či jízda na kole, večerní proběhnutí v parku či společné cvičení či tanec, vymyslet se toho dá mnoho.
  • Hudba jako lék.Poslech hudby nám zaručeně zaručí dobrou náladu po celý den. Budeme se cítit šťastnější, začneme-li poslouchat pravidelně hudbu, a to nejlépe i při nějaké pohybové aktivitě. Hudba působí jako balzám na duši, když si uděláme chvíli samy pro sebe a pustíme si skladby, které máme rády.

dívka na podzim.jpg

  • Každá si musíme vyzkoušet, co nám nejvíce dělá dobře. Stačí se pak tomu věnovat pravidelně, byť na pár minut denně. Jakmile se dostaneme do dobrého rozpoložení a budeme se cítit šťastné, budeme takové chvilky vyhledávat více a budeme k nim přitahováni jako magnet. Jak se naučíme být v dobré náladě při některé z těchto aktivit na několik minut denně, nastaví se tak naše mysl na pravidelný režim a šťastné se naučíme být při každé příležitosti.