Nejočekávanější festivaly letošního léta

Tuzemsko patří mezi festivalové země s nadšenými diváky a posluchači a festivalů, které se každoročně konají, napočítáte desítky. Můžete si vybírat, jaký druh festivalu chcete navštívit. Nabízíme vám ty největší hudební svátky u nás.
noční hudební festival
·         Colours of Ostrava
Ostravský svátek, který má již mnohaletou tradici a začínal jako malý, a ne příliš známý festival spíše alternativní hudby, láká opět na nevšední zážitky. Již několik let je jeho součástí i festival v ulicích Ostravy, na který není třeba vstupné. Ostravu je dobré plánovat dopředu, protože jestliže nejste příznivci stanových městeček, ubytovací kapacity města, a hlavně v těsné blízkosti Vítkovic, jsou omezené. Festival se může v letošním roce ve dnech 18. 7. – 21. 7. pochlubit těmito jmény: George Ezra, Joss Stone, Beth Ditto z Gossip, Ziggy Marley aj.
·         Rock for People
Hradec Králové bude ve dnech 4. 7. – 6. 7. 2018 hostit další ročník kultovního festivalu Rock for People. Historie tohoto festivalu sahá až k roku 1995 a jedná se o festival spíše mainstreamové hudby oblíbené mezi mladšími ročníky. Je nutno ale podotknout, že žánrově se už tyto festivaly spíše prolínají. Posuďte sami: The Prodigy, Skillet, Rodriguez, Pop Evil aj.
·         Brutal Assault
Festival tvrdé rockové a metalové hudby, který se každoročně koná v Jaroměři – pevnost Josefov (cca 20km od Hradce Králové), patří bezesporu mezi nejnavštěvovanější akce tohoto žánru v republice. Jedná se také o jeden z největších tuzemských festivalů s velmi početnou návštěvností z ciziny. Letos se koná ve dnech 8. 8. – 11. 8. A kapely, které najdete na letošním programu, jsou: Gojira, Testament, Suicidal Tendencies, Graveyard a další.
hudební festival
·         Pohoda Festival 2018
V případě, že budete v létě na Slovensku, můžete navštívit Pohodu na letišti Trenčín. Tento festival byl oceněn jako nejekologičtější na Slovensku a může se pyšnit těmito interprety: The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent nebo Kronos Quartet aj. Koná se ve dnech 5. 7. – 7. 7. 2018.