Bez vaší iniciativy mít hezký chrup nebudete

Zuby jsou něco, co většina lidí považuje jako nezbytnost při jídle a mluvení. Jedná se přitom o podstatně důležitější část těla, které bychom měli věnovat nejen větší pozornost, ale především péči. Přičinit se o to, abyste se vyhnuli bolestivé a nepříjemné návštěvě u zubního lékaře můžete hlavně tak, že nezanedbáte jejich prevenci proti zubnímu kazu.
pasta na kartáčku.jpg

Kartáček na zuby, zubní pasta a pravidelné čištění

Zuby nestačí jen pár krát otřít kartáčkem na zuby s velkým množstvím zubní pasty, která vám v puse vytvoří aktivní pěnu. Samotná pěna vás plaku ani zbytků jídla nezbaví a krátké (někdy až bleskové) čištění zubů není vůbec účelové.
zubní opravy.jpg
· To, jaký kartáček na zuby používáte je základ!Výběr kartáčku by měl zahrnovat kvalitu štětinek, jeho výdrž a konečný tvar. Není totiž kartáček jako kartáček. Ty spolehlivé a smysluplné (doporučované zubaři) disponují hustotou, odolností štětin a v neposlední řadě dobrým čištěním každého vašeho zubu.
· Zubní pasta není jen na osvěžení ústní dutiny!To, jakou pastu pro vaše čištění zubů zvolíte, může mít zásadní vliv na jejich údržbu a zdravý bezproblémový chrup. Nejlevnější pasty sice ústní dutinu osvěží a zbaví vás počátečního plaku, ale mnohdy i zubní sklovinu narušují a ničí. Složení zubní pasty by vás mělo zajímat nejvíce, a to proto, abyste své zuby šetrně chránili před všemi negativními vlivy.
· Na pravidelné a pečlivé čištění zubů si najděte čas!Dá se pochopit, že se vám do čištění vašeho chrupu vůbec nechce, ale to ještě neznamená, že byste to měli podceňovat. Pár minut denně strávených s kartáčkem v puse, vám do značné míry zachrání následné zubní ošetření u zubaře, z důsledku nedbalé starostlivosti.
kousání mrkve.jpg

Zubní hygiena – už povinnost a také zázrak!

Ještě před pár lety byl pojem zubní hygiena spíše málo používaný a ne tolik doporučený pojem, jak je tomu dnes. Ovšem s přibývajícími roky se stala zubní hygiena neodmyslitelnou součástí zubní prohlídky a ošetření zubů ještě před samotným výkonem zákroků v ústní dutině. Dnes je to už povinná a docela i drahá záležitost, kterou musíte absolvovat, pokud chcete mít zuby zdravé a také bezchybné. Provádí se u dentální hygienistky, která vás zbaví zubního kamene, důkladně vyčistí mezizubní prostory, dá vám důležité informace o příkladném čištění a vaše zuby se po její návštěvě přirozeně rozzáří. Dentální hygiena také pomáhá výrazně snížit riziko zánětů dásní a jejich krvácení, díky používání mezizubního kartáčku, který není příliš v oblibě, ale jeho účel je bezmezný!