Jak zabavit dítě?

Někdy nás nebaví, jak jsou naše ratolesti otravné, i přestože je milujeme, a my zrovna musíme dělat něco, při čemž se jim nemůžeme věnovat – třeba pracujeme z domova, uklízíme, vaříme, máme důležitý meeting a podobně a zkrátka z jakéhokoliv důvodu se jim nemůžeme momentálně ani trochu věnovat. Dětem se nedá vysvětlit, že tu teď pro ně nemůžeme být, obzvlášť ne malým dětem, protože ty to nepochopí. Proto je třeba děti zabavit, vymyslet jim nějaký program, aby nás alespoň na chvíli nechaly na pokoji a my se tak mohli věnovat zkrátka tomu, na co potřebujeme čas a klid. Jak tedy naše děti zabavit?  

děti

Jak jim to podat tak, aby u dané činnosti vydržely? Někdy je to opravdu náročné a pak tu jsou chvíle, kdy se děti zabaví úplně sami, a to my zrovna paradoxně čas máme, ale tohle je prostě život a musíme se smířit s tím, že se to takhle děje a život nám to vrací za všechny zlé věci, které jsme udělali. Děti milujeme, ale čeho je moc, toho je příliš a i my jako rodiče si někdy musíme odpočinout, každý tyto chvíle zná. To, že jsme rodiče nemusí nutně znamenat, že se našim dětem musíme věnovat nepřetržitě, není to rozhodně povinnost. Vždy si musíme uvědomit že i když je to naše dítě, jsme pro sebe na prvním místě stále my, nesmíme na sebe zapomínat, dítě na sebe taky nezapomíná, ba naopak, děti bývají někdy dost sobecké, ale všichni jsme přece takoví jednou byli a taky jsme štvali naše rodiče svou otravností.

omalovánka

Pokud chcete dítě zabavit, dejte mu jednoduše nějakou oblíbenou hračku u které víte, že vydrží. Pokud nevíte, jakou hračku byste mu dali, zkuste vymyslet něco nového. Omalovánky, různé interaktivní hry, těstoviny, rozdělit čočku od těstovin, stavebnice, dost dobré je také LEGO, pokud je vaše dítě trochu starší. Děti se také hodně zabaví pohádkou, takže pokud jim pustíte pohádku, máte na čas, jak je dlouhá, zaručený klid. Nebudete špatný rodič, budete čistě člověk, který potřebuje klid a odpočinek, takže si to nevyčítejte. Jste tu pro to dítě celý jeho život a jedna pohádka neuškodí. Navíc vás za to vaše dítě opravdu nebude nenávidět, ba naopak. Další možnost je také poprosit někoho, kdo by vám dítě zabavilo, dejte ho rodičům, kamarádce, řekněte příteli. Zkrátka možností je opravdu mnoho a věřte, že pokud nic nezabere, tak pohádka určitě, obzvlášť pokud dítě tolik nesleduje televizi.