Jaké herní prvky pořídit dětem na zahradu?

Většina rodičů chce dětem pobyt na zahradě zpříjemnit a zajistit jim tam zábavné vyžití. Existuje několik ověřených tipů, které fungovaly na děti před dvaceti lety, fungují dnes a budou fungovat i nadále. Co byste tedy dětem měli na zahradu pořídit, aby se při pobytu venku už nikdy nenudily a měly z něho opravdovou radost?
chlapec a houpačka

1.       Houpačka a klouzačka

Houpačky i klouzačky jsou vhodné již pro ty úplně nejmenší děti, tedy děti, které umí již samostatně sedět. Navíc jejich pořízení není až tak finančně náročné a poslouží Vám několik let. Pro menší děti jsou vhodné dřevěné houpačky s ohrádkou, která zajistí, že dítě nevypadne. Pro větší děti můžete pořídit již jen houpačku – sedátko. Houpačku můžete zavěsit na strom či železnou konstrukci. Klouzačky plastové jsou určené spíš menším dětem, většinou bývají kratší než klasické klouzačky z dětských hřišť. Pokud dětem na zahradě stavíte celou prolézačkovou sestavu, pak spíše sáhnete po klasické dlouhé klouzačce. Její pořízení bude sice cenově náročnější, ale děti se na ní budou klouzat více let než na malé plastové.

2.       Pískoviště

Pokud disponujete opravdu velkou zahradou, pořiďte dětem i velké pískoviště. Uvidíte, že se na něm zabaví jak kluci při budování tunelů, tak holčičky při pečení rozličných koláčů a bábovek. Dále se Vám vyplatí investice do krytého pískoviště, nebudete muset řešit případné nečistoty v písku, padající listí či návštěvy domácích mazlíčků od sousedů.
děti na pískovišti

3.       Zahradní domek pro děti

V tomto případě se mohou náklady na pořízení domečku pohybovat od řádově od tisíce korun až po několik desítek tisíc. Záleží na tom, zda budete dětem pořizovat domek plastový, který je cenově výhodnější či domek dřevěný. Cena dřevěných domků závisí na velikosti domku a dále pak na kvalitě vypracování. Pokud byste se rozhodli do nákupu investovat větším sumu, máte na výběr i z takových domků, ve kterých budou moci děti v letních měsících klidně přespávat či pořádat dětské party.