Pořízení vlastních bydlení

Pořízení vlastních bydlení

Potřebné finance

Bydlet ve vlastním má hodně výhod, protože máme jistotu, že nemovitost je naše, takže si tu můžeme budovat zázemí, kdy máme jistotu, že nám jej nikdo nesebere. Zároveň nemusíme platit každý měsíc nájem do cizí kapsy. Jenže koupit nemovitost není dnes nic snadného, protože problém je hlavně v tom, že stojí hodně peněz. Sami si můžeme všímat toho, že příjmy rostou sice taky, ale ceny nenovostí o dost více.

rodinný dům

Problém je zejména u mladých lidí, protože je problém vůbec na úvěr dosáhnout. Hypotéky tu sice jsou a můžeme se zadlužit na několik desítek let, ale i přes to je často měsíční částka příliš vysoká. Musíme totiž platit všechny nutné výdaje a mít ještě určitou finanční rezervu. Navíc výhodnější hypotéky dosáhneme, když máme k dispozici pár desítek procent z celkové ceny nemovitosti. Do budoucna to zatím o moc lépe nevypadá, protože zažíváme zdražování stavebního materiálu a dalších věcí.

Mobilní dům

Vzhledem k této současné situaci hledají lidé jiné možnosti, které jsou dostupnější. Mezi ty nejčastější se řadí mobilní domy, které nám poskytnou plnohodnotné bydlení. Když si totiž koupíme celoroční dům, tak nám v něm nic chybět nebude. Jsou zateplené s možností připojit se na klasické sítě, abychom zde mělo elektřinu, vodu a podobně. Když se zeptáte lidí, kteří zde bydlí, tak Vám potvrdí, že se jedná o plnohodnotné bydlení.

bílý dům

Musíme však počítat s menšími rozměry, takže se vyplatí pečlivě rozmyslet zařizování, aby nám tu bylo útulně. Prodej mobilních domů Top-mobilnidomy nabízí široký sortiment. Ten se dělí na domy použité a nové. Ty použité jsou levnější, což značí lepší finanční dostupnost. U těch nových jsem zase první majitel, takže se můžeme těšit na novotu. I přes to je stále o dost levnější než klasická nenovost. Neztrácí se jejich mobilita, přičemž dům s pevnými základy těžko vykopete a převezete kam se Vám zlíbí.