Jde dohromady internet a senioři?

Online připojení je k dispozici všem bez rozdílu věku i vzdělání. Tak se občas stane, že starší lidé v důchodu se rozhodnout zapojit do magického světa nekonečna. S počítačem umí jen základní práci, a nejen že neví, co mohou od internetu očekávat, ale nejsou si vůbec vědomi všech nástrah, které je mohou na síti potkat. Co s nimi probrat a jak je připravit?
ruce na klávesnici
 
Chtějí sami či jejich rodina?
 
Spousta seniorů neví co s volným časem, schází jim přátelé i nové koníčky. Internet by se neměl stát zabijákem nudného dne, ale jeho učení rozfunguje znovu mozek a donutí jej k akci. Někdy s tímto nápadem přijde právě rodinný příslušník s dobrými úmysly, přesto druhá strana vytrvale odolává. Když se podaří ji přesvědčit alespoň ke krátké zkoušce, přichází křest ohněm. Opravdu jim to tak dlouho všechno trvá?
 
Online kurzy pro seniory
 
Tam by měli vést první kroky. Navíc spousta měst a spolků nabízí speciální kurzy právě pro seniory v rámci rozvoje úplně zdarma. Pokud ne, má rodina tip třeba k nákupu dárkového poukazu na Vánoce.
 
Přítel na telefonu
 
Tak se budete zřejmě ze začátku cítit. Budou vám volat kvůli každé drobnosti, kterou budete pořád dokola muset trpělivě vysvětlovat. Ale tak to prostě je.
 
Seznámení se základy
 
Seniory nezajímají nejrychlejší vyhledávače ani nové bio e-shopy, ale určitě jim můžete pomoci poznat, co takový internet umí, vyznačit pár stránek s jejich oblíbenými pořady, www stránkami s tématy, jenž je zajímají, či přihlásit je do sociálních skupin, kde si mohou psát a stýkat se se stejně věkovými a zaměřenými lidmi.
 
Pozor na nástrahy
 
Především je upozorněte, aby neklikali na bannery s reklamou, či odkazy nabízející různé výhry. Je to stejné jako nepouštět si do domu cizí lidi. Pro jistotu jim to napište na stůl a vyznačte červeně!
pán s notebookem
 
Kde a jak se připojit
 
Pokud budete mít v plánu zavést jim wifi domů, zřejmě budete muset převzít plnou iniciativu a zřídit jej vy, možná včetně nákup zánovního počítače. Nebo existují různá internetová místa, kde se člověk může za symbolickou cenu, či úplně zadarmo napojit – kavárny, knihovny, speciální internetové místnosti, třeba právě pro starší lidi.