Je trvalý pobyt Praha 1 skutečně ideální?

https://www.hedvabnastezka.cz/prace-zahranici/ 0.0001pt“>Jednou ze základních potřeb každého člověka je mít kde bydlet. To platí především v zimě, neboť při teplotách, které v noci mohou klesat i pod více než -20 stupňů, spaní pod širákem zkrátka nepřichází v úvahu. Navíc je zde i fakt, že i na úřadě musíme mít zaregistrovanou adresu trvalého bydliště, neboť právě tam nám bude chodit veškerá úřední korespondence. Máme ji také uvedenu v občanském průkazu, takže pokud nás například zastaví policie, může si ji hned ověřit.

bydlení potřebuje každý člověk

Samozřejmě, bohužel existují lidé bez domova. I ti však mají místo, kam chodí spát a které je chráněno před nepřízní počasí. Mnozí navíc zimu tráví v nejrůznějších ubytovnách, někteří pak i ve vězení. Je však pravdou, že zdaleka ne všechny adresy jsou si rovny. Někteří jsou prestižnější než jiné, a asi není divu, že zdaleka nejžádanější je mít trvalý pobyt Praha 1 https://www.profisidla.cz/cs/nase-sluzby/trvaly-pobyt/a-22/. To je v podstatě ústřední historická část našeho hlavního města, nejvíce navštěvovaná a zdaleka nejznámější jak mezi Čechy, tak i v zahraničí.

Praha 1

Ovšem získat jej není zdaleka tak jednoduché. Hlavním požadavkem je totiž mít tam vlastní dům či byt, ve kterém bydlíme, případně zde bydlet v pronájmu. A asi není třeba říkat, že i vzhledem k výše uvedeným skutečnostem jsou ceny nemovitostí i pronájmů zde nejvyšší z celé republiky. To se týká jak bytových, tak nebytových prostor.

Pokud zde navíc nějakou nemovitost vlastníte, s největší pravděpodobností půjde o historickou stavbu. To znamená, že pokud zde budete chtít udělat jakoukoliv změnu – například obnovit fasádu či jen vyměnit stará okna -, budete muset požádat o souhlas památkáře. A ten mnohdy není příliš snadné získat.

Také je potřeba počítat s velkým provozem automobilů (pokud se budova nachází mimo pěší zónu) i chodců, a to v denních i nočních hodinách. To může představovat problém pro osoby s lehkým spánkem. Proto je jasné, že toto bydlení není ani zdaleka pro každého. Pokud o něj máme zájem, je dobré si těchto věcí být vědom, aby člověk později nesplakal nad výdělkem.