Knihovna je základ bytu

Jste milovníkem knih, rádi nakupujete nové kousky, v antikvariátu a knihkupectví jste jako doma? Tak to už jste určitě přemýšleli o tom, kam všechny své literární poklady umístíte. Naštěstí už si dnes nemusíte pořizovat nevzhlednou knihovnu v podobě neforemné tmavé almary. Moderní knihovny mají svěží líbivý vzhled, jsou vzdušné, závěsné, stojací, asymetrické, barevné i originální. Hodí se do každého interiéru, vyrábí se v různých barevných kombinacích a materiálových provedeních. Vybrat si může opravdu každý, stačí se jen porozhlédnout a najít si svou vysněnou knihovnu.

knihovna

Na co se při výběru knihovny zaměřit?
· Ujasněte si výběr materiálu. Někomu se do bytu hodí dřevo, jinému plast a někdo si potrpí na sklo. Každý interiér je jiný, a je nutné si promyslet, jaký materiál je pro vás ideální.

· V závěsu nebo na podlahu? Pokud máte v bytě dostatek místa, můžete si pořídit velikou rozložitou knihovnu, která bude stát na podlaze. V případě menšího bytu nebo prostoru si můžete vybrat z mnoha různých typů závěsných knihoven. Vyrábějí se menší, větší, kulaté, hranaté i asymetrické. Designu se tu meze nekladou a vy budete tak překvapeni, že budete mít nakonec problém si vybrat.

· Kapacita uložených knížek. Jste nenapravitelný knihomol, nebo příležitostný čtenář? Vlastníte pět nebo tisíc různých titulů? Podle odpovědí na tyto otázky vybírejte celkovou kapacitu nové knihovny. Vyhnete se tím nezaplněnému zaprášenému místu, nebo naopak nutnosti vyměnit za pár měsíců současnou knihovnu za větší prostornější model.

knihy

· Barva je důležitým parametrem výběru. V současné době jsou knihovny k dostání v mnoha barvách a kombinacích. Záleží jen na vkusu, osobních preferencích a sladěním s dalším vybavením bytu. Zatímco někomu vyhovují usedlejší barvy, jiný si potrpí na zářivé pastelové barvy různých odstínů.