Nový kompresor

Pro stálý přísun vzduchu je zapotřebí kvalitní kompresor s dostatečnými parametry, aby neměl žádný problém s daným používáním, kdy zvažte šroubový typ.

Nový kompresor

Stlačený vzduch

Mnoho firem se u své práce neobejde vůbec bez stlačeného vzduchu, protože ten poskytuje dostatek energie. Stlačený vzduch má nejen v průmyslu velké využití, protože má dostatečnou sílu pro spousty prací. Ta pochází z kompresorů, které proto používáme například při lakování. K němu ještě musíme mít lakýrnickou pistoli, do které nalijeme příslušné množství namíchané barvy s dalšími přípravky, a právě díky stlačenému vzduchu můžeme lak či barvu nádherně nanášet.

kmpresor v autě

Potom nám slouží například k pohonu pneumatického nářadí, které se na mnoho věcí používá častěji než to elektrické. Třeba takový pneumatický utahovák nesmí chybět v žádném pneuservisu, protože má opravdu slušný ráz. Posledním použití, které si zmíníme je tryskání, kdy se zase používá malých částic s vysokou energií, které naráží na povrch a tím ho krásně opracovávají. Díky tomu je i u velkých součástek snadné upravit jejich povrch na požadované vlastnosti.

Šroubový kompresor

Každý stroj, který vyrábí stlačený vzduch musí mít nějakou hlavní součástku, která se rozhodně musí starat o stlačování dostatečného množství vzduchu. Prvním typem jsou pístové kompresory, kde jezdí sem tam píst, přičemž nejprve nasává vzduch přes sací soustavu a následně jej stlačuje. Následně jde do vzdušníku, z kterého jej už můžeme plně využívat pro vlastní potřebu.

mobilní kompresor

Tento typ je zejména vhodný pro použití, kde je častěji potřebné vypínání a zapínání stroje, protože tento to zvládne lépe. Druhým typem jsou šroubové typy, kde hlavní pohyb vykonávají dvě součástky tvaru šroubu, což už napovídá název. Právě díky pohybu těchto dvou součástek se efektivně stlačuje vzduch. Šroubové kompresory Piskovacky.cz jsou zejména vhodné pro využití, kde je zapotřebí mít přísun stlačeného vzduchu neustále. V minulosti to byli velmi drahé stroje s náročnou údržbou, ovšem v dnešní době šlo vše kupředu, což umožňuje výrobu menších i levnějších strojů.