S karavanem k Balatonu

K Balatonu se jezdilo za socialismu na dovolenou, byla to jedna z destinací, kam se dalo vycestovat takřka bez problémů, protože Maďarsko bylo součástí zemí socialistického bloku. Balaton ovšem neznamenal jen jakýsi ústupek či kompromis, v případě, že jste si nemohli dovolit pobyt někde u moře, např. na francouzské Riviéře, tamní prostředí je natolik kouzelné, půvabné a zajímavé, že jste pravděpodobně svého rozhodnutí nelitovali. V bezprostředním okolí Balatonu se pěstuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kterou tu lze zakoupit v místních tržnicích nebo v menších či větších obchodech s potravinami, a tak tu máte k dispozici i řadu možností, jak obohatit svůj jídelníček o některé prvky zdravé výživy.

loďka u Balatonu

Balaton poskytuje mnoho ubytovacích možností a mimo jiné i pobyt v kempech, pokud se sem vypravíte kupříkladu s karavanem. Karavan lze pronajmout a připojit za tažné zařízení a vydat se do těchto míst i mimo hlavní letní sezónu, například na konci června. V této době letního slunovratu může být navíc Balaton osvětlený sluncem až šestnáct hodin denně, a to je docela lákavá http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/485063/lakava-nabidka-pro-ewu-farnou-chteli-vyrabet-skrine-podle-rozmeru-jejich-boku.html představa.

pohoda u Balatonu

Samozřejmostí jsou tu prosluněné písčité i travnaté pláže a zejména jižní část jezera je vhodná pro koupání rodin s dětmi, neboť jsou tu velmi příjemné, pozvolné vstupy do vody, mnoho mělčin, a tím pádem také teplejší voda.

Máte-li tedy možnost pronájmu karavanu, a máte-li vlastní homologované tažné zařízení na auto Ssangyong Amsa, můžete tu prožít jeden z vašich nejkrásnějších dovolenkových pobytů v životě. A možná, že nebudete litovat, že jste nedali přednost přelidněnému Jadranu, a že si tu užijete volné chvíle tak, že si vychutnáte klid a pohodu, a mimo jiné i typický maďarský temperament. Maďarsko je okouzlující země, plná přírodních krás a historických památek, a pokud jste tu nikdy nebyli, vřele vám doporučujeme to napravit.