Zimní radosti

·         Romantické vánoční trhy
Téměř v každém větším, ale dnes už i menším městě se tyto tradiční vánoční trhy konají. Většinou jsou spojeny s nějakou společenskou událostí, jako je třeba rozsvícení stromečku. Vánoční trhy mají své kořeny v Německu, kde se konají již více, než 500 let, odkud se rozšířily do celé Evropy. Užijte si tak tyto nezapomenutelné chvíle s osobou blízkou, či dětmi. V každém stánku čeká návštěvníky něco jiného, ať už se jedná o dárečky, sladkosti, pečené kaštany, pro dospělé svařené víno, grog, nebo typický punč. Hlavně pozor na kapsáře, protože opatrnosti není nikdy dost a bylo by zbytečné si tuto krásnou chvilku nechat pokazit.
 dřevěný betlém
·         Pohyb jako antidepresivum
Ani v tomto čase bychom neměli zapomínat na zdraví své a svých blízkých. Nemám teď na mysli dopovat se různými vitamíny – samozřejmě to není na škodu. Pokud Vám to čas a finanční situace rodiny dovolí, vyrazte si všichni na hory. Je jedno, jestli se jedná o lyže, snowboard, nebo obyčejná procházka a „koulovačka“. Než vyrazíte, určitě aspoň nahlédněte na internet na sněhové zpravodajství, ať není pak zbytečně rodina zklamaná.
 zima na horách
·         I odpočinek je důležitý
Každý trávíme a relaxujeme po svém. Ale každý by měl aspoň jednou za čas úplně vypnout a skutečně odpočívat. Ideální v tomto zimním období může být sauna, nebo vířivka (ať už s partnerem, nebo bez). Pro náročnější wellness víkend, kde si zákazník může sám sestavit, co chce dělat a po čem touží.
Někdo má formu relaxace třeba i dobré jídlo a pití. Taková večeře s partnerem, nebo třeba zajít s přáteli na skleničku se rozhodně neodmítá.
 odpočinek v sauně
·         Kouzlo betlémů
Spousta měst si dnes zakládá právě na tom, že má na náměstí, nebo u rozsvíceného stromu i svůj betlém. Zkuste si zjistit, která okolní města betlém mají a společně s rodinou si udělejte výlet. Můžete pak porovnávat a debatovat, který z betlémů se Vám líbil nejvíce a proč. V České republice je v městě Třebechovice pod Orebem „Muzeum betlémů“, které se pyšní více, než 160 exponáty, nejstarší má více než 120 let. Záleží tedy, jestli je pro Vás toto místo dostupné, ať už z jakéhokoliv důvodu. Toto místo má rozhodně své nezapomenutelné kouzlo.