3 nejčastější typy lidí na sociálních sítí

Kromě lidí, kteří se na internetu nijak nevyznačují specifickým stylem jednání, jsou zde i ti, kteří jako by zapadali do pomyslné formy. Tito lidé vytvářejí několik nejčestnějších skupin, co kterých se svým jednáním samy zařazují. Jaké to jsou?
„Fitness maniak“
Tento typ uživatelů sociálních sítí se utvořil v průběhu posledních asi 10 let. Právě v té době se totiž postupně dostával do popředí trend zdravého životního stylu a fitness. Abychom hned na začátku měli jasno – do této skupiny nepatří všichni lidé, kteří svou fitness cestu, nebo aspekty každodenního zdravého života sdílí na internet. Sdílení a vzájemná motivace má na internetu své místo a dává smysl. Pokud bychom to tak nebrali, mohli bychom nařknout například milovníka aut, za to že sdílí na svůj profil fotografii s autem.sociální síť Facebook
Existuje ale podstatně široká skupinka lidí, která svými fotografiemi a velmi často upravenými a umělými příspěvky terorizuje své okolí. Fitness maniaka poznáme především podle toho, že na svých profilech neřeší vůbec nic jiného a sdílí několik příspěvků s fitness tématikou za den. Jeho prezentace světu je pro něj mnohem důležitější než jeho zdraví a samotný životní styl.
„Mamynka, bydlenka, tvořilka, snažilka“
Ano, čtete správně. Všechny zmíněné funkce dokáže tento zvláštní živočišných druh zastat. Jedná se o zvláštní typ člověka, především maminky, či nastávající maminky, která stejně jako fitness maniak, terorizuje své okolí nedostatkem soudnosti. Tento typ uživatelů internetu se zdržuje především na dětských diskusních fórech a bazarech, nedbá na gramatiku a své profily na sociálních sítích zaplavuje obrovským množstvím fotek svého potomka.
Nejen, že tím většinou tyto nezodpovědné matky obtěžují své okolí, ale co víc, narušují soukromí dítěte. Na sociálních sítích se tedy objevují nejen špinavé plíny a výkaly, ale i nahé fotografie samotných dětí.uživatel internetu
Šiřitel nenávisti
Tento specifický typ uživatele sociálních sítí se většinou pohybuje ve vyšší věkové kategorii, což je samo o sobě politování hodné. Jistě Vám rodiče vždy vštěpovali úctu ke starším, v tomto případě to však není tak snadné. Tito lidé většinou šíří a věří fake news a hoaxům, šíří poplašné zprávy, a hlavně se sami k problematice různých záležitostí vyjadřují. Naprostá absence jakýchkoliv vědomostí o daném tématu pro ně není překážkou, a tak jsou jejich sdělení nejen často chybná, ale hlavně protkaná vulgarismy a nenávistnými výroky.
Máte ve svém okolí někoho z těchto tří typů lidí? Jaké z nich jsou zastoupeny nejvíce?