Možnosti, jak si na zahradě odpočinout

Zahradní odpočinek

Život není jen práce, ale je potřeba také načerpat novou sílu a k tomu je domácí oddech naprosto ideální. Zvláště v dnešní době je pro mnoho lidí cestování nepříjemné, a tak dovolenou u moře vyměnili za odpočinek na chalupě nebo na chatě.

Zřídit si takové malé zahradní posezení může být snadné a také rychlé. Někomu stačí houpačka a slunečník, někdo si vystačí s rozkládacím lehátkem kdekoliv na trávníku, nebo ve stínu stromů, další si mezi stromy napne houpací síť a nic dalšího neřeší. Odpočinout se dá i na nafukovací matraci v zahradním bazénku, kdy se i příjemně ochladíte.

pergol2

Někdo dává pro relax přednost posezení u vychlazeného nápoje někde ve stínu, a třeba i s rodinou, nebo s přáteli. Pokud chcete něco trvalejšího, pěknou dekoraci, která vydrží léta, dá vám možnost uplatnit své zahradnické umění a zakomponovat ji do prostoru, zvolte si pro centrum příjemného odpočinku dřevěnou pergolu.

Dřevěná pergola

Dřevěná pergola dá vaší zahradě ten správný styl, vydrží vám roky. Můžete ji umístit hned u domu nebo kdekoliv na svém pozemku bez jakéhokoliv úředního povolení. Pokud stabilní kostru využijete k zahradnickým experimentům, můžete u révy vysadit pár keříků révy vinné a její šlahouny nechat ovíjet kolem dřevěné konstrukce pergoly. Krásně si zahradu zpestříte například pnoucí anglickou růží nebo liánou vistárií, která v době květů promění vaši pergolu v záplavu fialových hroznových květů.

pergola s vistárií

Pro příjemné posezení potřebujete:

• vhodné místo v závětří a nejlépe v místě, kde nesvítí moc horké polední slunce

• vybrat si na stránkách prodejce některou z dřevěných pergol

Stavebnice

Pergola jako stavebnice je ideálním řešením hezkého posezení, které si můžete sestavit z dodaného opracovaného a na míru zařezaného dřeva. Kvalitní smrkové dřevo je ošetřené ekologicky šetrným prostředkem. Spolu s dodáním stavebního dřeva obdržíte i kompletní spojovací materiál a jednoduchý návod, jak si pergolu složit.