Skutečně sérum na růst řas funguje?

V dnešní době je již jasné, že přehnané používání make-upu naší pokožce škodí. Naštěstí žijeme v době, kdy dokážeme vyrábět líčidla s minimem škodlivých účinků. Zatímco dříve bývala například rtuť součástí očních líčidel, dnes to již neplatí.

Přesto není pochyb o tom, že zvláště ti dříve narození, kteří prakticky celý život používali škodlivou kosmetiku, mají určité následky. A jedním z nich mohou být i slabé a řídké řasy. Přitom ty jsou nejen ozdobou oka, nýbrž mají i důležitou ochrannou funkci. Zabraňují totiž, aby nám pot stékal do očí. A to je poměrně důležité, neboť komu kdy přišel do oka, ví, jak dokáže pálit.

rasy3

Abychom jim vrátili zpět jejich krásu, jsme ochotni udělat téměř vše – kromě toho přestat se líčit. Však známe to rčení, že pro krásu je nutné přinést oběti. A toho se samozřejmě chytili výrobci zázračných přípravků.

Však je známe všichni – koktejly a prášky slibující hubnutí bez jakékoliv změny životního stylu, šampóny, po kterých bude mít snad i plešatý člověk lesklou a bujnou kštici, a nyní také sérum na růst řas. O co se jedná?

rasy4

Jde o přípravek, složený ze směsi léčivých bylin. Jeho užívání má stimulovat tvorbu řas a urychlit jejich růst. Výsledkem by mělo být to, že řasy budou delší a hustší, tedy to, co je v dnešní době považováno za krásné.

Otázkou však je, zda to může takto fungovat. Odpovědí je, že nikoliv. Jistě, nějaký účinek to mít může, ale ne takový, aby byl skutečně znatelný a ohromující, jak slibují reklamy. Navíc, podobně jako vlasy, i řasy rostou z vlasových váčků. A když ty chybí, tak prostě žádné na tom místě nenarostou.

Proto to může pomoci skutečně jen těm, kteří husté řasy sice měli, ale z nějakého důvodu, například používáním nesprávného líčidla, se poškodily a přestaly růst. Ovšem těm, kteří je nikdy neměli, nebo kterým se zničily i vlasové cibulky, není pomoci. Proto jako ke všemu, i k těmto produktům přistupujte s jistou dávkou opatrnosti, ať se nespálíte.