Podpořit testosteron není nic složitého

Věkem v těle výrazně klesá podíl testosteronu. Existují fígle a zaručené rady, jak ho podpořit a testosteron v těle podpořit. Zvládne to každý i vy.

Není to nic příjemného, když začne klesat testosteron v těle. Začíná se tak pomalu dít okolo 30 roku života muže a pak výrazně testosteron klesá okolo 45 roku života pána. Projevuje se to nízkým libidem, poklesem erekce nebo třeba nadváhou až obezitou. Mezi další projevy poklesu testosteronu je i ztráta vlasů, únava, problémy se spánkem nebo dokonce i ztrátou koncentrací.

sexualita

Co je testosteron

Testosteron je hormon, který se u mužů tvoří ve varlatech a z ⅓ v nadledvinkách. I ženy mají testosteron, kterým se zvyšuje hlavně v období ovulace. Proto jsou v té době více výbušné. Proto byste pánové měli být k ženám v této době více tolerantnější. Jeho dobrá hladina má vliv na budování svalů, lepší pálení podkožního tuku, zlepší Vám motivaci a náladu a také u mužů kvalitní sexuální výkonnost.

vitamíny

Jak podpořit tvorbu testosteronu

Pro podporu tvorby tohoto hormonu je potřeba své tělo obohatit o bílkoviny, cholesterol, zinek, vitamín A a zdravé tuky. Do zdravých tuků můžeme zařadit jak olivový olej, tak také ořechy nebo ryby. Do stravy byste měli zařadit jak kvalitní červené maso, tak také vejce nebo třeba avokádo. Na internetu určitě najdete i spousty chutných receptů z těchto zdravých potravin. Testosteron lze zvýšit i kvalitním spánkem alespoň v délce 7-8 hodin. Díky tomu se může zvýšit až o 15 %. I stres velmi ovlivňuje testosteron. Stres totiž podporuje tvorbu hormonu kortizol a ten je takzvaný smrťák pro testosteron. Další a dost příjemný způsob, jak podpořit tvorbu hormonu je mít více sexu. Další způsob je dodání tělu potřebné vitamíny a minerály. I sacharidy je dobrý způsob podpory testosteronu. Pitný režim je základ.

Jaké potraviny ne

Pokud se rozhodnete pro podporu testosteronu měli byste se vyhýbat lékořici, alkohol nebo lněná semínka. Ani sojové produkty nejsou pro Vás to pravé. Potlačují totiž činnost štítné žlázy a ta následně má vliv na tvorbu testosteronu.