Tipy na zdravé dezerty

Již dávno neplatí, že dieta a zdravá strava znamená pouze nudné jídlo, které vám nepřinese žádné potěšení. V dnešní době je na trhu k dostání spoustu kvalitních a zdravých potravin, které jsou navíc také velmi chutné a plné živin a vitamínů. Vytvořit chutný dezert, který si můžete dát po obědě či na svačinu, tedy není žádný problém. Pojďme se společně podívat na několik zdravých receptů, které si jistě zamilujete.

zdravé lívance

Proteinové lívance

Na tento pokrm budete potřebovat jogurt řeckého tipu, vejce a proteinový prášek dle vašeho výběru. Všechny uvedené ingredience smíchejte do hladkého těsta, které následně usmažte na troše oleje. Jakmile budou mít lívance zlatavou barvu, máte hotovo. Podávejte je například s banánem či jahodami. Celé jídlo můžete ozvláštnit kokosovým krémem, který mu dodá neodolatelnou a nezapomenutelnou chuť. Tyto lívance jsou zdravým a vyváženým jídlem, které obsahuje dostatek bílkovin a zdravých tuků, díky čemuž vás zasytí na dlouhou dobu.

Puding z chia semínek

Tento recept je velice rychlý a jednoduchý. Smíchejte čtyři polévkové lžíce s odměrkou proteinu rozmíchanou ve vodě. Tuto směs pak nechte odstát přes noc. Chia semínka přes noc pohltí vlhkost, nabudou a směs bude mít totožnou konzistenci, jako má puding. Ozdobit jej poté můžete čerstvým ovocem a oříšky.

oloupaný banán

Banánová zmrzlina

Tento recept budete mít hotový za několik minut a budete na něj potřebovat pouze dva až tři zralé banány, které jednoduše vložíte na pár chvil do mrazáku a následně je rozmixujete. Budete překvapeni, jak lahodně bude výsledná banánová zmrzlina chutnat. Zmrzlinu může rovněž ozdobit či dochutit hořkou čokoládou či vašim oblíbeným oříškovým máslem, které dodá celému pokrmu plnou a intenzivní chuť. Tuto zmrzlinu můžete rovněž servírovat s výše uvedenými proteinovými lívance. No nezní to jako skvělá kombinace?