Uzavíratelné sáčky aneb jak si usnadnit život

Pár tipů, jak nakládat se sáčky na zip (nejen) v kuchyni

Vytlačujte vzduch – potřebujete ušetřit místo v úložném prostoru a zároveň mít u skladovaných věcí jistotu dokonalé ochrany před prachem a vlhkostí? Pak vkládejte předměty do sáčku tak, aby byly rovnoměrně rozprostřené po celé ploše a sáček na závěr opatrně položte na hladinu vody, třeba v plastovém lavoru. Polyetylen se přitiskne na vnitřní obsah a opatrně sáček uzavřete, aby uvnitř nezůstal téměř žádný vzduch.

bílé fazole

Skladování potravin v mrazáku – úspora místa v mrazáku je též možná, ale zde si můžeme vypomáhat papírovým kartonem nebo čtvrtkou. Když totiž nasypete do uzavíratelného sáčku např. jahody, rybíz, hrášek a mrkev, zaujmou neskladný tvar a po zamrazení můžete mít problém sáčky vyndat ven. Jestliže však vložíte do sáčku po jeho ploše kartonový tvrdý papír, na něj nasypete rovnoměrně na celé ploše ovoce či zeleninu, tak budou mít sáčky tvar, kopírující rozměry papírového kartonu. Tím bezezbytku (přesně dle vnitřních rozměrů) využijete objem mrazáku a snadno pak vyprostíte ven každý ze sáčků, i když budou položené na sobě. Nepotřebujete žádné drahé dózy, sáček s kartonem je nahradí.

arašídy na stole

Karton se dá využít i pro tekuté potraviny, v takovém případě jej vložíte do mrazáku samostatně a nejprve jeho okraje ohnete do písmene U. Tím vzniknou dvě patra pro vložení sáčků s tekutým obsahem, které pak snadno vyprostíte ven. Pater můžete vytvořit víc, jejich výšku i další rozměry snadno přizpůsobíte stříháním a ohýbáním kartonu.

Drcení surovin v kuchyni – do uzavíratelného sáčku 2pack.cz, nejlépe rozměr A4, uzavřete tvrdé rohlíky, sušenky, piškoty, jádra vlašských ořechů, arašídy, mandle a podobné suroviny, které i ve větším počtu snadno rozdrtíte válečkem na nudle. Je to velmi jednoduchý a efektivní způsob i bez mixéru a nutnosti pracně vymývat mixovací nádobu.